Instagram Video Yükleme Sorunu | Instagram Hikaye Video Yükleme Sorunu

Akıllı telefon uygulamalarının en güncel sorunlarını ve çözümlerini dile getiren teknoyuklet bu makalem de instagram video yükleme sorunu nedenlerini ve çözümlerini anlatacağım.
Gelişen teknoloji çağında akıllı telefonların hayatımızda önemli bir yer edinmiştir. Instagram popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmakla birlikte instagram uygulamasını kullanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır.

instagram video yükleme sorunu

Dünya çapında milyonlarca kişiye hitap etmesi zamanla bazı instagram sorunları da ortaya çıkarmaktadır. Instagram video yükleme sorununa geçmeden önce sıklıkla sorulan instagram uygulamasında paylaştığınız fotoğrafların Google görsellerde çıkmasını istemiyorsanız şu adımları uygulayabilirsiniz;

 • Paylaştığınız sosyal medyanın fotoğrafı ya da videolarını Google aramalarında çıkmamasını istiyorsan Gizli Hesap sekmesini etkinleştirin…
 • Hesap çalmalarından kendi hesabınızı korumak için lütfen İki Faktörlü Kimlik Doğrulama sekmesini etkinleştirin…
 • Önemli fotoğraflarınızda gizli kalmasını ya da sadece arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız gizli hesaba ek olarak fotoğraf paylaşırken konum etiketini kullanmayınız…

Instagram Video Yükleme Sorunu Nedenleri

Instagrama video yükleyemiyorum sorunun nedenleri olarak kullandığınız gsm operatörünün bulunduğunuz konuma göre performansının düşük olmasından kaynaklanır. Ayrıca instagram uygulaması yaklaşık olarak her hafta güncelleme alan bir uygulamadır. Kullandığınız akıllı telefonun depolama ve ram alanları yetersiz olabilir. Bunların dışında instagram video yükleyemiyorum sorunu instagram sunucularından kaynaklı kısa sürelide olabilir. Yakın geçmişte facebook instagram ve whatsapp uygulamalarını kendi bünyesine kattılar. Artık instagram uygulamasına giriş yaparken ekstra bir seçenekte facebook üzerinden giriş yapmanızı sağladı. Instagram video sorunun bir nedeni de uygulamaya facebook üzerinden bağlanmanızdan kaynaklanabilir.

Instagram Video Yükleme Sorunun Çözümü

Android ve Ios işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarında instagram sorunun çözümü olarak şu adımları uygulayınız;

1) Android için;

 • Telefonunuzda yer kaplayan az kullandığınız sosyal medya uygulamaları silin veya sd karta taşıyın
 • Daha sonra Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Verileri Temizle seçeneğini seçerek ön bellek temizliği yapın
 • Instagrama video yüklerken hemen uygulamadan çıkmayın. Yükleme bandının dolmasını bekleyin.
 • 4.5 G kullanmıyorsanız kullanın. Zira instagram video yüklerken en yüksek verimi almalısınız.
 • Bulunduğunuz konumda şebeke sorunu yaşıyorsanız operatörünüzle görüşün ve teknik destek alınız.
 • Instagram video sorunun diğer kesin çözümü eğer anlık gönderinize hareketli gift ekliyorsanız asla paylaşmıyor.  Sorunu gift li göndermemekle çözebilirsiniz.
 • Instagram hesabını giriş yaparken facebook üzerinden giriş yapmayınız.Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yap.
 • Birden fazla instagram hesabını sahip olan kişiler içinde vpn kullanarak instagram video sorunu kesin çözümü olacaktır.
 • Instagram uygulamasının son sürümü yüklüyse eski sürümlerden birini yükleyerek video sorunu çözebilirsiniz.
 • Son olarak kullandığınız akıllı telefon modeli eskiyse eğer yeni güncellemeleri yüklemeyiz. Çünkü her güncelleme her telefonda aynı çalışmayabiliyor.

2) Iphone için;

 • Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yaparken facebook üzerinden giriş yapmayınız. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yap.
 • Ayarlar-Instagram-Arka planda yenile sekmesini aktif edin
 • Video çekerken instagram kamerasını en iyi hale getirin. Bunu için Ayarlar- Kamera- Video- 1080p HD, 60 kare/sn sekmesini işaretleyin

instagram-hikaye-video-sorunu-300x234

 • 4 G kullanmıyorsanız kullanın. Zira instagram uygulamasında video yüklerken en yüksek verimi almalısınız.
 • Instagram uygulamasında video yüklerken hemen uygulamadan çıkmayın. Yükleme bandının dolmasını bekleyin.
 • Son olarak kullandığınız akıllı telefon modeli eskiyse eğer yeni güncellemeleri yüklemeyiz. Çünkü her güncelleme her telefonda aynı çalışmayabiliyor.

Instagram video yükleme sorunu veya instagram hikaye video yükleme sorunu çözümü için yapabileceklerinizi anlattım. Eğer instagram sorunu instagram uygulaması sunucularına bağlı olarak dünyada varsa beklemekten başka çareniz yok. Dileyen kişilerde instagram sorun bildir kısmından “I have tried all of the ways to upload video to my Instagram, but nothing solved my problem. Please help.” Yazarak instagram sorunun çözümü için talep oluşturabilirler.

Okan Yüklet

Merhaba ben Okan Yüklet Teknoyuklet sitesinin kurucusuyum. Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorun ve öneriler hakkında yazılar yazmaktayım. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.