Instagram Hikaye Sorunu 2018 | Instagram Hikaye Paylaşamıyorum 2018

Merhaba sevgili teknoyuklet takipçileri bugün sizlere (instagram hikaye sorunu)  gelişen teknoloji çağında kullandığımız akıllı cep telefonlarının olmazsa olmaz haline gelen başka bir deyişle sosyal medyanın en iyi uygulaması haline gelen instagram da daha önce bende de bir çok kez karşılaştığım ‘instagram hikaye sorunu’ adlı makalem de böyle bir sorunu ele alacağız ve çözümleri (instagram destek) için tavsiyeler vermek istiyorum.

Instagram Hikaye Sorunu Ve Çözüm Yolları

Bu makalemde sizlere genel olarak instagram hikaye sorunu, instagram hikayeleri açılmıyor, instagram hikaye, instagram hikaye kamera acilmiyor, instagram hikaye soruları yüklenemedi hatası, instagram da canlı yayın hikaye yüklenemedi sorunu, instagram hikaye sorunu, canlı yayın paylaşma sorunu yardim edin gibi çeşitli başlıklar yer almaktadır.

Genel Sebepler

Kullandığınız instagram böyle bir hatanın almanızın en iyi sebepleri telefonunuza gelen yazılım güncellemesi, instagram uygulama güncellemesi ya da daha önce aşırı derece dolan önbellekten kaynaklanan nedenler yer almaktadır.

Şimdi sırasıyla böyle bir sorunları ele alalım!!!

Instagram Güncelleme Sorunu 2018

Kullandığınız akıllı telefonlarınızın markası ya da ismi ne olursa olsun instagram hikaye sorununda en iyi problemlerin başında yazılım güncellemesi yer almaktadır. Bunun için telefonunuzun son sürümünü kontrol etmeniz veya varsa böyle bir güncellemeyi en kısa zamanda yazılım güncellemesini yapmanız gerekmektedir.

Yazılım güncelleme Android için izlenecek yol ;

 • Telefonunuzdan Ayarlar kısmına giriş yap.
 • En altta bulunan Telefon Hakkında giriş yap.

 

yazılım güncelleme

 • Sistem güncellemelerini tıklayarak en iyi güncellemeleri kontrol edebilirsiniz

yazılım

Yazılım güncelleme Iphone için izlenecek yol ;

 •  Telefonunuzdan Ayarlar kısmına giriş yap.

ios yazılım

 • Genel sekmesine tıklayıp yazılım güncelleme sekmesinden telefonunuzdan en güncel sürümünü kontrol edebilirsiniz.

ios yazılım güncelleme

Uygulama Güncellemesi Mümkün Mü?

    Instagram hikaye görüntüleme sorunu ya da hikaye sorununun bir çoğu akıllı telefonlarınız da instagram uygulamasının güncel olmamasından (instagram güncelleme sorunu 2018)  kaynaklanıyor.  Siz de biliyorsunuz ki popüler sosyal medya uygulamaları sürekli güncelleme yapıyorlar başka bir deyişle belli sürümleri yazılımlara bağlı olarak desteklenmiyor olabilir.
Bunun için en temel çözüm uygulama güncellemesin şekilde yapmanız gerekmektedir.

Ön Bellek Temizliği Mümkün Mü?

Akıllı telefonlarda kullanılan sosyal medya uygulamalarının zamanla büyük kasma veya donmalara neden olan uygulama ön belleğini temizlemeniz gerekmektedir. Bunun için en iyi ön bellek temizleme uygulamaları Google play de yer almaktadır ancak benim tavsiyem uygulamalar kısmından manuel olarak temizlemeniz olacaktır.

Bunun içinde ;

 • Cihazınızın ana Ayarlar uygulamasını giriş yapın.
 • Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi‘ne dokunun (bu seçenek cihazınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir).
 • Instagram > Önbelleği temizle > Verileri temizle‘ye dokunun.
 • Instagram hesabımınla uygulamaya girerek deneyin.
  Not: Instagram uygulamasına tekrar instagram hesabımızla giriş yapmanız gerekecektir.

Instagram Hikaye Sorunu  Siyah Ekran

 Instagram Hikaye Siyah Ekran Sorunu ise İnstagram’a hikâyeler bölümüne giriş yapıldığında veya bir kullanıcının hikâyesine tıklandığında ekranın siyah bir şekilde yüklenmesinden kaynaklanıyor.  Siyah ekran şeklinde yüklenen hikâye açılmıyor ve görüntülenemiyor.  Instagram siyah ekran bu sorunu eski sürümü yüklense bile çözülmüyor ve bu sorun uygulama sürümünden kaynaklanmıyor.

instagram-hikayeler-siyah-ekran-sorunu-576x1024
           Instagram Hikaye Siyah Ekran Bu Sorunu genel olarak bazı kullanıcılarda daha önce ortaya çıkan bir sorun olmakla beraber çözüm yolu için şu adımları izleyebilirsiniz;

1) Cihazın tarih ve saat ayarlarını gözden geçirin. Bilindiği üzere ülkemiz daha önceden beri yaz saati uygulamasını kullanmadığından beri bu tarz siyah ekran bir sorunu karşımıza çıkabiliyor. Saat ve tarih ayarları için ;

 • Cihazınızın ana Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 • Tarihi ya da saat‘e dokunun.
 • “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” seçeneklerini görürseniz bunların işaretini kaldırın.
 • Tarih ve saati manuel olarak, yanlış bir biçimde ayarlayın.
 • Ana Ekran düğmesine hafifçe dokunun.
 • Tarih ve saat ayarlarınıza geri dönün (1. ve 2. adımları tekrarlayın).
 • Saati veya tarihi manuel olarak, doğru bir biçimde ayarlayın.
 • “Otomatik tarih ve saat” veya  “Otomatik saat dilimi” kutularını yeniden işaretleyin.

2) Uygulamanın son sürümünü mutlaka güncelleyiniz sonra instagram hesabımınla giriş yapın.
3) Instagram siyah ekran bu sorunu hala devam ediyorsa uygulamayı tekrar kaldırıp kurmayı, geçmiş verileri temizlemeyi de deneyebilirsiniz ya da instagram destek kısmından yardım isteyebilirsiniz.

Okan Yüklet

Merhaba ben Okan Yüklet Teknoyuklet sitesinin kurucusuyum. Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorun ve öneriler hakkında yazılar yazmaktayım. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

Instagram Hikaye Sorunu 2018 | Instagram Hikaye Paylaşamıyorum 2018” için 125 yorum

 • Haziran 29, 2018 tarihinde, saat 1:15 pm
  Permalink

  Merhaba bir sorunumu sizinle paylaşmak istedim. Telefonum iphone 5 instagramımda hiç bir sorun yoktu favori hikayelerimi öne çıkar yapıyordum ve profilimde paylaşıyordum fakat 1 aydır bunu yapamıyorum öne çıkar yazısına tıklıyorum videoyu seçiyorum daha sonra bana şu sorunu veriyor (Instagram şu anda bir sorun yaşıyor,Lütfen biraz bekleyip tekrar dene.) diye bir hata veriyor fakat 1 aydır deniyorum düzelmiyor. Telefonumun güncellemelerini yaptım , instagramınkinide yaptım fakat düzelmedi daha sonra programı silip tekrar yükledim fakat yine olmadı , ama başka bir instagram hesabını telefonuma girdiğimde hikayelerimi öne çıkarabiliyorum. Bunun nedeni nedir nasıl çözebilirim ? Lütfen yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • Haziran 29, 2018 tarihinde, saat 1:46 pm
   Permalink

   Merhaba Mustafa Bey son zamanlarda sıklıkla karşılaştığım sorunlardan biri olan instagram hikaye öne çıkanlar sorununun çözümü şu anlık malesef yok.
   Alternatif olarak şu yolları deneyiniz;
   1) İnstagrama bağlı olan uygulamaları siliniz.
   2) Telefonunuzun saatini otomatik yapınız.Bazen saat kaynaklı öne çıkarma olmayabiliyor.
   3) Bunları denedikten sonra hala sorun devam ediyorsa son çare olarak hesabınızı kalıcı olarak silip yeniden açmak olacaktır. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 12:31 am
  Permalink

  Son 1 aydır storylerdeki videoarı açamıyorum ne yaparsam yapayım bir türlü düzelmedi daha önce böyle bişey olmuyordu . Acaba ne yapabilirim 😔😕

  Yanıtla
  • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 12:45 am
   Permalink

   Merhaba Esma Hanım kullandığınız akıllı telefonun markasını söyleyebilir misiniz?

   Yanıtla
   • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 12:55 am
    Permalink

    Galaxy-j2 kullanıyorum daha önce böyle birşey olmamıştı ilk defa oluyor . Hikaye açılıyor fakat videolu olanlar oynatılmıyor

    Yanıtla
 • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 12:58 am
  Permalink

  Herşeyi denedim önceden veriyi silince oluyordu şimdi öylede olmuyor

  Yanıtla
  • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 1:11 am
   Permalink

   Anladım Esma Hanım Instagram hikaye video görüntülenememe sorununuzun çözümü olarak instagram uygulamasının eski sürümlerini kullanmanız olacaktır. Eski sürümleri bu link üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Kullandığınız akıllı telefonun bildiğim kadarıyla depolama ve ram değeri düşük haliyle facebook, twitter ve instagram gibi depolamada yer kaplayan uygulamaları kullanıp ayrıca her güncellemeyi yapıyorsanız bu sorunla karşılaşmanız normaldir. Ayrıca instagram uygulamasını kullanırken 4.5 g yi destekliyorsa kullanın bazen de mobil veriden kaynaklı geç yüklenme olduğu için videolarınız oynatılamayabilir. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
   • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 1:14 am
    Permalink

    Teşekkürler umarım işe yarar 😊

    Yanıtla
    • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 1:23 am
     Permalink

     Rica ederim inşallah Esma Hanım 🙂

     Yanıtla
 • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 4:06 pm
  Permalink

  Merhabalar kolay gelsin. Telefonum Samsung Galaxy S7 . Son 5-6 gündür İnstagramda video hikaye paylaşamıyorum. Fotoğraf paylasıyor ama video paylasmıyor. Başka bi telefondan denedim onda paylaşıyor video da. Ama kendi telefonumdan paylaşmıyor. Paylaşıyor diye gri ekran dönüp duruyor. Şimdiden çok teşekkür ederim, cevaplayacağınızı umuyorum.

  Yanıtla
  • Temmuz 5, 2018 tarihinde, saat 8:20 pm
   Permalink

   Merhaba Atilla Bey Instagram video hikaye paylaşamıyorum sorunuzun çözümü (kesin olarak bir yolu şu anlık yok) olarak şu adımları uygulamanızı tavsiye ederim;
   1)Öncelikle 4.5 G açık değilse açınız.
   2)Instagram uygulamasının depolamada ki ön bellek ve veri temizleme işlemlerini yapınız.
   3)Instagram uygulamasına facebook ile giriş yapmayınız.
   4)Wifi den giriş yapıyorsanız hafta da bir reset atınız.
   5)Daha önceki yorumlarda belirttiğim gibi Inshot uygulamasını kullanarak video yükleyiniz.
   6) İlk 5 öneriyi uygulayıp hala sorun devam ediyorsa verilerinizi yedekleyip son çare hesabı kalıcı silip yeniden açmak olacaktır.
   Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 7, 2018 tarihinde, saat 9:02 am
  Permalink

  Dediklerinizin hepsini yaptım. Geçici olarak düzeliyor ancak iki saat sonra veya iki üç hikaye paylaşımından sonra yine siyah ekranda takılıp kalıyor. Samsung s7 edge, hard reset dahi attïm telefona ama aynı durum devam etti.
  Playstore yorumlarında gördüm son güncellemeden sonra hep bu şikayet var. Hesabı silemem 3bine yakın foto 10k takipçi var. Instagram bize bir iletişim yolu sunmalı, şikayetlerimiz güncel dinlenmeli. Milyarlarca kullanan insanı bu derece mağdur etmelerine anlam veremiyorum..

  Yanıtla
  • Temmuz 7, 2018 tarihinde, saat 1:13 pm
   Permalink

   Çok haklısınız Tarık Bey maalesef instagram yardım merkezi çok iyi sonuç vermiyor. Tüm Samsung S7 edge telefonlarında bu sıkıntı varsa o zaman yazılımdan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Inshot uygulamasını denemediyseniz denemenizi öneririm. Diğer türlü şu anlık bu sorunlarla alakalı kesin bir çözüm yolu maalesef yok. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum..

   Yanıtla
   • Temmuz 7, 2018 tarihinde, saat 2:18 pm
    Permalink

    Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bahsettiginiz sekilde inshot uygulamasini da denedim. Ama video paylasiminda malesef ondan da sonuc alamadim. Foto paylasiminda sorun yok video olmuyor. Eski versiyonlari deneyecegim tesekkurler 🙏

    Yanıtla
    • Temmuz 7, 2018 tarihinde, saat 3:03 pm
     Permalink

     Rica ederim Tarık bey yakın zaman da detaylı bir araştırma yapıp instagram hikaye video sorununun çözümünü bulmaya çalışacağım…

     Yanıtla
 • Temmuz 8, 2018 tarihinde, saat 2:24 pm
  Permalink

  İyi günler instagramda hikaye paylaşıp kısa bir süre sonra kaldırdım ama arkadaşlarımda hala hikaye var gibi görüyo siyah ekranda bu hikayeye artık ulaşılamıyo diyo ama sürekli ana ekranlarında hikayem var gibi duruyomuş ne yapmam gerekiyo acaba

  Yanıtla
  • Temmuz 8, 2018 tarihinde, saat 2:49 pm
   Permalink

   Merhaba Aytac Bey dün ve bugün olmak üzere instagram da hikaye sorunu var kısmen olsa da çözüldü sorununuzun çözümü instagram sunucularından kaynaklı biraz beklemenizi öneririm. Zamanla kendiliğinden düzelecektir.. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 10, 2018 tarihinde, saat 11:28 am
  Permalink

  Merhabalar öncelikle yazınız için çok teşekkürler, çok faydalıydı ama ek olarak sormak istediğim bazı sorular var.
  **Instagram hikayemde video çektiğim zaman ilk 2 saniye ses çok yüksek gelip sonradan normal video sesine dönüyor. Bunun sebebi ne olabilir?
  ** Instagramda hikayemi sildiğim zaman normalde sildiğim hikaye direk silinir ve kimsede gözükmezdi ama şu an siyah ekran üstünde “Bu hikayeye artık ulaşılamıyor” yazısı çıkıyor ve benim hesabımda dahil tüm arkadaşlarımda gitmiyor, hep kalıyor. Sebebi nedir?

  Yanıtla
  • Temmuz 10, 2018 tarihinde, saat 2:28 pm
   Permalink

   Merhaba Elif Hanım öncelikle bu güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum.. 1.sorununuzun çözümü olarak video çekerken kullandığınız akıllı telefonun ses düzeyini en üst değilde ondan bir tık altı yapmanız gerekmektedir. 2.sorununuzun çözümü ise 2 gün önce instagram sunucularına bağlı olarak çoğu insan hikaye paylaşamadı. Sorununuzun çözümü zaman içinde kendiliğinden çözülecektir. Aynı sorunu kendi telefonumda yaşadığımdan dolayı beklemenizi öneriyorum.. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 10, 2018 tarihinde, saat 11:51 pm
  Permalink

  Instagram ana hesabimda hikaye öne çıkarma yok tüm dediklerinizi yaptım sildim guncelledim filan yine gözükmüyor yine ayni telefondan baska hesap girdigimde onda gözüktü ve hikaye öne çıkarma calisti ancak kendi hesabimda yok bunu nasil duzeltebilirim?

  Yanıtla
  • Temmuz 11, 2018 tarihinde, saat 1:51 am
   Permalink

   Merhaba Fatih Bey sorununuzun şu an kesin bir çözüm yolu yoktur. Bu konuyla alakalı araştırmalarım devam ediyor. Son bulduğum bilgilere göre şu adımları uygulamayı deneyiniz;
   1) Hesaptan çıkış yapınız.
   2) Tekrar giriş yaparken Facebook ile bağlanmayınız.
   3) Hesabınız gizliyse herkese açık yapınız.
   4) Sonra yeni bir hikaye paylaşımı yapınız. Paylaşım yaparken kalp işareti şeklinde öne çıkar gelecektir. Daha sonra gizliliği kapatabilirsiniz. Yakın zamanda bir kullanıcı bu şekilde halletmiş Fatih bey umarım sizde de işe yarar… Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 11, 2018 tarihinde, saat 1:15 am
  Permalink

  Merhaba. İnstagramı güncelledim 2 tane hesabim var. Ana hesabimin Hikayesin de yeni gelen soru sor vs. Şeyler gözükmüyor. Yedek hesapta gözüküyor. Başka telefondan denedim ana hesapta yine gözükmüyor sorunu nasıl giderebilirim

  Yanıtla
  • Temmuz 11, 2018 tarihinde, saat 1:55 am
   Permalink

   Merhaba Ali Bey instagrama gelen son güncellemeler her akıllı telefona ulaşmayabiliyor yani geç gelebiliyor bazen de işletim sistemi desteklemiyor olabiliyor. Bunun için telefonunun yazılım güncellemesi varsa yapınız. Eğer son sürümdeyse beklemeniz gerekmektedir. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 12, 2018 tarihinde, saat 11:40 pm
  Permalink

  Ya benim instagram hikayelerimde ses var fakat görüntü fotoğraf gibi sabit ne yaptıysam olmuyor

  Yanıtla
  • Temmuz 12, 2018 tarihinde, saat 11:57 pm
   Permalink

   Merhaba Zehra Hanım sorununuzun çözümü olarak şu adımlarını uygulayınız;
   1) Uygulama ön belleğini temizleyiniz.
   2) 4.5 g kapalıysa açınız.
   3) Sorun hala devam ediyorsa uygulamayı silin tekrar yükleyin. Giriş yaparken facebook ile bağlanmayınız.
   4) Bu adımlardan sonra hala sorununuzun çözülmediyse bu link üzerinden eski sürümlerden birini yükleyin. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 13, 2018 tarihinde, saat 1:11 am
  Permalink

  İyi geceler Okan bey. Instagramın son eklentisi olan bana soru sor benim hesabım da gözükmüyor. Yazılım güncellemesi yaptım ınstagramın kendisini güncelledim fakat hala yok. Başka arkadaşımın hesabını benim telefonum da girdiğim de telefon da ona çıktı aslında bu telefonla ilgili değil hesapla ilgili sanırım çünkü ben arkadaşımın telefonundan kendi hesabıma girdiğim de yine yoktu. Ne yapmam lazım

  Yanıtla
  • Temmuz 13, 2018 tarihinde, saat 1:45 am
   Permalink

   Merhaba Fatma Hanım bana soru sor eklentisi kademeli olarak tüm hesaplara geçmesi biraz zaman alabilir. Beklemenizi öneririm eğer beklemek istemiyorsanız uygulamayı silip eski versiyonlarından birini yüklemeyi deneyiniz. Bu şekilde uygulamayı tekrar güncellediğinizde kendiliğinden eklenti yüklenecektir. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 14, 2018 tarihinde, saat 1:12 pm
  Permalink

  Merhaba acil cevap verebilir misiniz?! 2. Hesabimdan paylastigim hikayeler 1. Hesabimdan da cikiyor hic birsey yapmadim da yani bu sorunu gideremiyorum. Isminin altinda uwueueu(kullaniciadi) araciligiyla yaziyor. Gozukmesini istemiyorum. O hesabi etiketlemedim bisey yapmadm lutfen bir el atarsaniz.

  Yanıtla
  • Temmuz 14, 2018 tarihinde, saat 1:42 pm
   Permalink

   Merhabalar sorununuzun çözümü olarak şu adımları uygulayınız;
   1)İlk önce iki hesaptan da çıkış yapınız.
   2) İki hesaba giriş yaparken facebook üzerinden bağlanmayınız.
   3) Hikayelerinizin diğer hesabında görünmesini istemiyorsanız Gizlilik Güvenlik> Hikaye Kontrolleri> Hikayeyi gizle kısmından diğer hesabınızı gizleyebilirsiniz.
   4) Eğer hesabınızın kullanıcı adı farklı ise hesabınız başkaları tarafından ele geçirilmiş olabilir. Hemen kalıcı olarak hesabınızı silin ya da şifresini değiştirin.
   Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 14, 2018 tarihinde, saat 4:59 pm
  Permalink

  Merhaba telefonum j4 instagram ve yazılım güncellemesi yaptim ne wifi nede mobil ağdan hikaye paylaşamıyorum ön belleği temizledim yine olmadı sildim yine yükledim yine olmadı siyah bir ekran paylaşılıyor diyor 24 saat boyunca ama paylaşım olmuyor başka ne sebebi olabilir instagrama ulaşmak zaten imkansız sorun bildiremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
  • Temmuz 14, 2018 tarihinde, saat 8:09 pm
   Permalink

   Merhaba Tuğçe Hanım sorunuzun çözümü olarak şu adımları uygulayınız;
   1) Öncelikle telefonunuzun saat ayarlarının otomatik olmasını sağlayın. Bunun için Ayarlar>Tarih ve saat>Otomatik tarih ve saat seçeneğini seçin
   2) Daha sonra instagramı silin ve sonra tekrar yükleyiniz.
   3) Hesaba giriş yaparken Facebook ile bağlanmayınız.
   4) Hikaye paylaşımı ya da video paylaşımı yaparken fotoğraf ve videonun dolum süresi boyunca bekleyin. Hemen çıkmayın.
   5) Tüm bunlara rağmen hala olmuyorsa Inshot programını yükleyin ve uygulama üzerinden paylaşım yapınız. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 16, 2018 tarihinde, saat 10:40 am
  Permalink

  Merhaba,
  Samsung S7 kullanıyorum ve instagram ugulamasını kaldır seçeneği mevcut değil. Bu nedenle kaldırıp tekrar yükleyemiyorum. Hikaye paylaşamıyorum. Sürekli siyah bir ekran çıkıyor ve paylaşılıyor diyor. Ve silemiorum da. Normal fotoğraf da paylaşamıyorum. Yükleme devam ediyor ama yüklemiyor. Desteğiniz ricadır.

  Yanıtla
  • Temmuz 16, 2018 tarihinde, saat 11:47 am
   Permalink

   Merhaba Selin Hanım sorunuzun çözümü olarak şu adımları uygulayınız;
   1) İnstagram uygulamasını kaldırmak için bu link üzerinde detaylı anlatım yapılmış buradan kolaylıkla kaldırabilirsiniz.
   2) Uygulamayı kaldırdıktan sonra uygulamanın eski sürümlerinden birini yükleyiniz.
   3) Uygulamaya giriş yaparken Facebook üzerinden giriş yapmayınız.
   4) Bu işlemlere kadar hala sorununuz devam ediyorsa Inshot uygulamasını yükleyip uygulama üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsiniz. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Temmuz 19, 2018 tarihinde, saat 12:35 am
  Permalink

  Merhabalar ben ıphone 6s kullanıyorum ama instagramda hikaye paylaştığımda genellikle videolarda oluyor fotoğraflarda sıkıntı yok videoların sağ kenarında yeşil ince çizgi oluyor o nasıl gidebilir çok yardımcı olabilirmisiniz acil lütfen?

  Yanıtla
  • Temmuz 19, 2018 tarihinde, saat 1:02 am
   Permalink

   Merhaba Sümeyye Hanım bu sorunla ilk defa karşılaşıyorum. Sorunuzun çözümü olarak şu adımları uygulayınız;
   1) Telefonuzun Ayarlar>Kamera>Video> çözünürlüğü 1080 p HD 60 kare/sn seçeneğini işaretleyiniz.
   2) Uygulamayı silin ve tekrar yükleyiniz.
   3) Uygulamaya giriş yaparken Facebook üzerinden bağlanmayınız..
   4) Video yüklerken mobil verinizin 4.5 g açık olmasına dikkat edin. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Ağustos 2, 2018 tarihinde, saat 12:28 pm
  Permalink

  Merhabalar ben söylediğiniz herşeyi bir bir uyguladım önbelleği temizlediğim halde sadece anca 2 tane hikaye ekleyebiliyorum arsından tekrar ekleyemiyorum ve gerçekten artık çıldırıcam ne yaptıysam olmuyor yazılım güncellememde yapıldı yanş herşeyim güncel lütfen bana bir yop gösterin

  Yanıtla
  • Ağustos 2, 2018 tarihinde, saat 12:34 pm
   Permalink

   Merhaba tuğba hanım kullandığınız akıllı telefonun modelini söyler misiniz?

   Yanıtla
 • Ağustos 9, 2018 tarihinde, saat 3:59 pm
  Permalink

  Merhabalar iphone 7 kullanıyorum telefonumda benim kendi hesabım hariç diğer her girdiğim hesapta hikayelerin sol altındaki emoji koyma yeri çalışıyo benim hesabımda çalışmıyo sorunu nasıl giderebilirim

  Yanıtla
  • Ağustos 9, 2018 tarihinde, saat 4:26 pm
   Permalink

   Merhaba Kadriye Hanım sorununuzun çözümü olarak şu adımları uygulayınız;
   1) Öncelikle hesabınızdan çıkış yapın ve uygulamayı silin.
   2) Uygulamayı tekrar yükleyiniz ve giriş yaparken facebook ile giriş yapmayınız.
   3) Uygulamayı giriş yaptıktan sonra size uyarı olarak gelen her şeyi kabul ediniz. Uygulamanın güncel olduğundan emin olunuz.
   4) Tüm bunlara rağmen hala çözülmüyorsa instagramın bazı özellikleri bazı kullanıcılara geç gelebiliyor. Beklemenizi öneririm. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Ağustos 22, 2018 tarihinde, saat 1:09 am
  Permalink

  Merhabalar, İnstagram storye fotoğraf yüklemek veya video atmakta herhangi bir sıkıntı yaşamazken, attığım video ya konum eklediğim de veyahut üzerine yazı yazdığım da hikaye paylaşılmıyor. Fotoğrafta ister konum ekleyeyim ister yazı herhangi bir problem yok. Yalniz attığım video ya konum veya yazı ekler isem kesinlikle paylaşılmıyor. 2 aydır bu sorun var. Ve telefon son sürüm güncel artı instagram on belleği temizle verileri sil yapıldı. İnstagram kaldırılıp yeniden yüklendi. Ancak sorun hala devam ediyor. Yardım ederseniz sevinirim

  Yanıtla
  • Ağustos 28, 2018 tarihinde, saat 4:23 pm
   Permalink

   Merhaba Ümit Bey sorununuzun çözümü olarak şu adımları uygulayınız;
   1)Giriş yaparken facebook ile giriş yapmayınız.
   2)4.5G kullanmıyorsanız kullanın.
   3) Bu işlemlere kadar hala sorununuz devam ediyorsa Inshot uygulamasını yükleyip uygulama üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsiniz. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Ağustos 23, 2018 tarihinde, saat 1:30 pm
  Permalink

  Merhaba iyi günler,
  Samsung a8 plus 2018 telefonum var. nem uyarısı sebebiyle garantiye gitti ana kartı değişti ve telefonumdan artık instgramda hikaye paylaşamıyorum.surekli paylaşılıyor yazısı dönüyor.esimin telefonundan hesabıma girip denedim hiçbir sorun olmadan paylaştı.ne yapmalıyım.hemen hemen herşeyi denedim.

  Yanıtla
  • Ağustos 28, 2018 tarihinde, saat 4:24 pm
   Permalink

   Merhaba Ezgi Hanım sorununuzun çözümü olarak;
   1)Giriş yaparken facebook ile giriş yapmayınız.
   2)4.5G kullanmıyorsanız kullanın.
   3)Bu işlemlere kadar hala sorununuz devam ediyorsa Inshot uygulamasını yükleyip uygulama üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsiniz. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Ağustos 31, 2018 tarihinde, saat 2:33 am
  Permalink

  Merhaba benim telefonum samsung galaxy s7 edge instagram da gifli hiyake gönderemiyorum bi sıkıntı var anlayamadim güncelleme yaptım güç tasavvrufunu kapattım olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • Ağustos 31, 2018 tarihinde, saat 5:02 pm
   Permalink

   Merhabalar Şafak Bey sorununuzun genel olarak tüm samsung s7 ve edge kullananlarda görülmektedir. Sorunun telefonunuzun yazılımsal sürümünden kaynaklandığını tahmin etmekteyim. Bunun haricinde şu adımları uygulamanızı tavsiye ederim;
   1) Instagram uygulamasını silin ve tekrar yükleyiniz.
   2) Giriş yaparken önce facebook ile giriş yapın sorun çözülmüyorsa kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınız.
   3) Gifli hikaye paylaşırken mobil ağ veya wifi ikilisinden yükleme bandı dolana kadar uygulamadan çıkmayınız.
   4) Ayrıca arka planda veri kullanımını instagram için izin verin ve 4.5G kullanın.
   5) Tüm bu işlemlere rağmen sorun çözülmediyse Inshot uygulamasını indirip deneyebilir ayrıca hesap bazlı olabileceği için hesabınızı silin ve tekrar oluşturun. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Eylül 3, 2018 tarihinde, saat 3:41 pm
  Permalink

  Merhaba. Ben iPhone 7 Plus kullanıyorum. Bir süredir İnstagram hikayeye video attığımda ekranın sağ kenarında düz yeşil bir çizgi oluşuyor. Galeri de görüntülediğim de böyle bir şey çıkmıyor sadece instagram da oluyor ve sadece videolarda. Henüz 4 aydır kullanıyorum telefonu. Ayarlar>kamera>video çözünürlüğü 1080p HD, 60 kare/sn yaptım uygulamayı silip tekrar yükledim ama sorun hala aynı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Yanıtla
  • Eylül 3, 2018 tarihinde, saat 9:49 pm
   Permalink

   Merhaba Miray Hanım sorununuzun çözümü için araştırmalarım devam ediyor. Şu an neden kaynaklandığını bilemiyorum. Size önerim videoyu çekerken ve yüklerken wifi veya 4.5 g yi kullanın. Ayrıca facebook ile giriş yapmayınız. Sorunun kesin çözümünü bulduktan sonra yorumu güncelleyeceğim. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
   • Eylül 4, 2018 tarihinde, saat 6:15 pm
    Permalink

    Video çekme ve yükleme esnasında mutlaka ikisinden birini kullanıyorum. Facebook üzerinden ise hiç giriş yapmadım kullanmaya başladığım günden beri. Zaten bir süre öncesine kadar sorunsuzdu. Şu aşamada acaba telefondan kaynaklı olabilir mi diye düşünmüyor da değilim üzülerek. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum yaşıyorum. İlginiz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim, beklemede olacağım.

    Yanıtla
    • Eylül 4, 2018 tarihinde, saat 9:25 pm
     Permalink

     Miray Hanım sorununuzun çözümü olarak şu adımları uygulayınız;
     1) Ayarlar > Genel > Saklama Alanı/iCloud Kullanımı > Alanı Yönet > Instagram’ı seçin > Instagram’ı Sil seçeneğini seçin, ardından Instagram kapladığı belleğiyle beraber silinecek ve ardından Instagram’ı tekrar indirin.
     2) Video yüklemeyi tekrar deneyin,
     Çözülmezse;
     3) Instagram uygulamasını açın.
     Instagram uygulaması içinde “Sorun Bildir” kısmı var, buraya girin.
     4) “Sorun Bildir” kısmına şunları yazın, “After loading the video, the green line is my Instagram, but nothing solved my problem. Please help.“
     Sonrasında yazdığınız yazıyı Instagram’a iletin. Sorununuzun instagram hesabınızla ilgili olduğunu düşünüyorum. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

     Yanıtla
 • Eylül 16, 2018 tarihinde, saat 11:01 am
  Permalink

  Samsung a5 2017 telefon aldim 6 ay once bu islemlerin hepsini denedim yine kisa hikaye paylasamiyorum paylasiliyor diyip kaliyor ne yapmam gerek

  Yanıtla
  • Eylül 16, 2018 tarihinde, saat 6:26 pm
   Permalink

   Merhaba Uğur Bey android kullanıcıları için Play store den Inshot uygulamasını indirerek hikaye paylaşımı yapabilirsiniz. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla
 • Eylül 27, 2018 tarihinde, saat 11:24 am
  Permalink

  Merhabalar, benim sorunum instagramda hikaye paylaşamıyorum herşeyi yaptım düzelmedi , paylaşıyor yazısı dönüp duruyor fakat paylaşmıyor bir türlü sorunu birtürlü bulamadım , yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • Eylül 27, 2018 tarihinde, saat 11:27 am
   Permalink

   Merhaba Gökhan Bey kullandığınız akıllı telefonun modelini söyler misiniz?

   Yanıtla
 • Ekim 3, 2018 tarihinde, saat 9:37 pm
  Permalink

  Merhabalar
  Tüm önerilerinizi dikkatlice uyguladım işe yaramadı.. sonra yorumlarda facebookda baglan onerinizi yaptim ilk seferde oldu sonra tekrar sorun cikardi ve kesin bir çözüm olmuyor maalesed hatta şu an yaptığım şey 3 4 kere önbelleği silip tekrar facebooktan baglanmak ve 3 4 kere aorun bildirmek ozaman düzeliyor bi süreliğine.. keske 1 ay suruyor deseydim maalesef 1 gun ancak sürüyor sorunsuZ calismasi.. kesin çözümü yok mu acaba ?? Samsung a7 2017 kullaniyorum

  Yanıtla
  • Ekim 3, 2018 tarihinde, saat 9:47 pm
   Permalink

   Merhabalar Açelya Hanım sorununuzun kaynağı yazılımsal olabilir. Kullandığınız telefon ve android sürümünden kaynaklı hata alıyor olabilirsiniz. Size önerim instagram uygulamasının eski sürümlerinden birini yüklemenizdir. Alternatif olarak inshot uygulamasını indirerek de video ve fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Lakin halen instagram hikaye sorunu için kesin çözüm yolu bulunmamaktadır. Teknoyuklet ailesi olarak iyi günler diliyorum…

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.