Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü | Akış Yenilenemedi 2018

Merhaba sevgili teknoyuklet okuyucuları bugün sizlere “instagram akış yenilenemedi hatası” sorunun çözümünü anlatacağım.

Gelişen teknoloji çağında popüler sosyal medya uygulaması olan instagram kullanıcısı gün geçtikçe kullanıcısı sayısı artmaktadır. Son zamanlarda sosyal medya uygulamaları ( Facebook, Twitter, İnstagram vb.) her hafta yeni güncellemeler yayınlanmaktadır. Bu güncellemeler beraberinde bir takım sorunları ortaya çıkarmaktadır. Akıllı telefonlar ile ilgili daha fazla bilgi için bu yazıma göz atabilirsiniz

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Neden Olur?

Dilerseniz vakit kaybetmeden instagram akış yenilenemedi hatası neden kaynaklandığını ele alalım..

 • Android ve İos işletim sistemlerine sahip günümüz akıllı telefonlarının çoğunda instagram uygulaması depolama alanında fazla yer kaplamaktadır. Bu da telefonunuzun uygulamalarının otomatik olarak performans düşüklüğü ( kasma, donma vb.)hatası neden olabileceğini düşünüyorum.

Akış Yenilenemedi Hatası

 • Instagram akış yenilemedi hatası kullandığınızın gsm hatlarınının zayıf sinyalinden kaynaklı ( Telefonların çekip çekmemesi) ayrıca bu hata mobil verinin akıllı telefonlar arasında farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır.
 • Instagram akış yenilenemedi hatası alan kullanıcılar bu sorunun tüm dünyada kısa süreliğine de olsa sistemden kaynaklı ( instagram çöktü, instagram açılmıyor vb.) sorunlarda olabiliyor.
 • Sizlerin de bildiği üzere yakın zamanda facebook yöneticileri instagram uygulamasını kendi bünyesine kattılar. Instagram kullanıcıların çoğu uygulamaya giriş yaparken kullanıcı adı ve şifre yerine direkt olarak facebook uygulaması üzerinden giriş yapmaya başlamışlardır. Instagram akış yenilenemedi hatası uyarısı alan kullanıcılar hatanın instagram uygulamasının facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarına bağlı olduğundan aldığını düşünmekteyim.

Akış Yenilenemedi Hatası

 • ” akış yenilemedi diyor” uyarısı bazen de dns ayarlarından kaynaklı bölgesel bir sorun olabilmektedir.

 

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram akış yenilenemedi hatası çözümünde yapmanız gerekenleri şöyle sırayabiliriz.

 • Öncelikle bu hata instagram sunucularından kaynaklı tüm dünya da yaşandığı için sorunun geçmesini bekleyeceksiniz.
 • Eğer sorun tüm dünya ile ilgili değil de kişisel bazlı ise öncelikle uygulamayı silip tekrar yüklüyoruz.
 • Instagram akış yenilenemedi hatası alan kullanıcılar instagram uygulamasına giriş yaparken facebook ile bağlanmasınlar.

Akış Yenilenemedi Hatası çözümü

 • Akış yenilenemedi çözümü içinde önbellek temizliğini (instagram akış yenilenemedi hatası android) mutlaka yapınız.
 • Telefon sinyaliniz zayıf ise akış yenilenemedi uyarısı almamanız için hangi gsm operatörünü kullanıyorsanız görüşün..
 • Evlerinizde kullandığınız wifi ağının haftada bir kez reset atmalısınız. Böylelikle wifi kaynaklı bu sorunun önüne geçmiş olacaksınız.
 • Her hafta güncelleme yayınlanan instagram uygulamasını yeni bir özellik yoksa güncelleme yapmayınız. Böylelikle donma ve kasma ile ilgili bu hataların önüne geçmiş olacaksınız.
 • Son olarak uygulamayı kullanırken arka planda veri kullanımı açmanız ayrıca güç tasarruf modunu kapatmalısınız.
 • Eğer tüm bu işlemlere rağmen instagram akış yenilenemedi hatası hala devam ediyorsa instagram yardım merkeziyle iletişime geçebilirsiniz. Sorunlar genellikle kısa süreli olduğu için bazen de beklemekten başka bir şey olmamaktadır.

Okan Yüklet

Merhaba ben Okan Yüklet Teknoyuklet sitesinin kurucusuyum. Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorun ve öneriler hakkında yazılar yazmaktayım. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.