Telefon Hızlandırma 2018 | Ios ve Android Hızlandırma için 10 Pratik Öneri

Merhaba sevgili teknoyuklet takipçileri bu yazımda en iyi telefon hızlandırma yollarını siz değerli okuyucularıma anlatacağım.. Günümüz teknoloji çağında her kesimden insanın kullandığı akıllı telefonlar başlangıçta çok iyi performans verse de zamanla kasma ve donmalar yaşanabiliyor.

Telefon hızlandırma yolları sizin teknik destek almadan yapabileceğiniz yöntemlerdir. Akıllı telefonunuzun performansını iyileştirmek adına şimdi android ve ios işletim sistemine sahip akıllı telefon hızlandırma yollarını maddeler halinde paylaşacağım.

Android Telefon Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Evet sevgili arkadaşlar android işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarını nasıl daha etkin ve fiyat performans telefonlarını en iyi nasıl kullanacağınız ile alakalı yöntemlerden bahsedeceğim. Dilerseniz vakit kaybetmeden android hızlandırma yollarına başlayalım.

android-telefon-hızlandırma-300x168

  • Uygulamaları Taşımak İçin Sd Kart Kullanın

Android işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarının diğer işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlardan ayıran en önemli avantajı sd kart kullanılmasıdır. Google play store den indirdiğiniz facebook, twitter, instagram gibi yüksek depolamaya ihtiyaç duyulan fazla uygulamaları hemen sd kart kullanarak taşıyabilirsiniz. Yapacağınız bu işlem telefonunuzun depolama alanını yormayarak daha rahat ve hızlı akıllı telefonunuzu kullanabileceksiniz.

  • Uygulamayı Zorla Durdurma

Android telefon hızlandırma yollarından biride akıllı telefonunuzla beraber gelen ve uzun süre kullanmadığınız uygulamaları zorla durdurarak ram de yer açabilirsiniz.

  • Bluetooth’u Kapatma

Şarkı, dosya vb. şeyler alıp göndermek için kullandığımız bluetooth’u zorunlu olmadığı sürece kapatın.

  • Ana Sayfanızı Düzenleme

Akıllı telefonlarda özellikle android işletim sistemlerinde birden fazla uygulama yükleyerek ana sayfanızı doldurmayınız. Yapmanız gereken ilgili uygulamaları klasör oluşturarak daha sade ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  • Batarya Optimize Araçları

Çoğumuz akıllı telefonumuzun pilinin erken bitmesinden dolayı telefonumuzu değiştirmek zorunda kalıyoruz. Bunu yapmak yerine Google play de çeşitli batarya optimize uygulamaları bulunmaktadır. Bunlardan birini deneyerek bataryanızı optimize edebilirsiniz.

Ios Telefon Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Evet sevgili arkadaşlar ios işletim sistemine sahip akıllı telefonlarını hızlandırmak için sizlere 5 pratik öneride bulunacağım.

ios-telefon-hızlandırma-300x201

  •  Düşük Güç Modu Kullanma

Ios telefon hızlandırma da en etkili yollardan biri olan düşük güç modu telefonunuzu şarj ettikten sonra hemen aktif ederek bataryanızı daha etkin kullanabilirsiniz.

  • Uygulamaları Klasörleme

Apple store’den indirdiğiniz uygulamaları ilgili klasör oluşturarak daha etkin ve sade bir biçimde kullanabilirsiniz.

  • Kullanmadığınız uygulamaları silme

Uzun süre kullanmadığınız uygulamaların üstüne uzunca basarak kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

  • Arka Planda Hareketsiz Duvar Kağıtları Kullanma

Akıllı telefonunuzun arka planda kişisel resimler yerine hareketsiz duvar kağıtlarını kullanarak hem pil kullanımından hem de ram bakımından daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

  • Uygulama Güncelleme

Gerek depolama yönünden gerek se ram yönünden çok fazla kasma ve donmaya neden olan fazla uygulamaları güncellemeler de en iyi özellikler sunmadığı sürece güncellemeyiniz.

Okan Yüklet

Merhaba ben Okan Yüklet Teknoyuklet sitesinin kurucusuyum. Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorun ve öneriler hakkında yazılar yazmaktayım. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.