Iphone Bilinmeyen Özellikleri 2018 | Iphone Gizli Özellikler

Merhaba sevgili teknoyuklet takipçileri bugün iphone bilinmeyen özellikleri hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğim.
Bildiğiniz üzere akıllı telefon piyasasında vazgeçilmez telefonlarından olan iphone modelleri ülkemizde de satışları fazladır. Çoğu iphone kullanıcıları yeni ios yazılım güncellemeleriyle telefonlarında gizli özellikleri olduğunu söyleyebilirim. Iphone akıllı telefonları birçok kullanıcı tarafından beğenilen satışları daima artan ve fiyatları hiç değişmeyen akıllı telefonlardır. Dilerseniz vakit kaybetmeden iphone bilinmeyen özelliklerine geçelim.

Iphone Bilinmeyen Özellikleri 2018

  • Iphone bilinmeyen özellikleri sıralamasında ilk olarak kulaklığınızla müzik dinlerken çevrenizde gördüğünüz manzarayı çekmek isteyebilirsiniz. Yapmanız gereken kamerayı açıp kulaklığınızın ses açma kapama tuşlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca iphone akıllı telefon modelinizin ses açma kapama tuşlarıyla da fotoğraf veya video çekebilirsiniz.
  • İnternette veya sosyal medya da dolaşırken beğendiğiniz bir fotoğrafı veya akıllı telefonunuza mail yoluyla gelen bir fotoğrafı kaydetmek için fotoğrafın üzerinde dokunup görüntüyü kaydet demeniz yeterli olacaktır.
  • Iphone gizli özelliklerinden biri de aramalarda veya mesajlarda flaş ışığının yanmasını istiyorsanız yapmanız gereken Ayarlar- Genel- Erişilebilirlik- Uyarılar için LED flaş özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.
  • Herhangi biriyle mesajlaşırken gönderdiğiniz mesajların saatini merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey mesajların üzerine dokunarak sola kaydırın. Böylelikle gönderdiğiniz ve size gelen mesajların saatini görmüş olacaksınız.
  • Iphone akıllı telefonlarda belki de en çok işinize yarayacağını düşündüğüm daha hızlı şarj etmek için akilli telefonunuzu uçak moduna alarak yapabilirsiniz. Böylelikle normaline göre daha hızlı şarj etmiş olacaksınız.
  • Herhangi biriyle mesajlaşırken yazdığınız veya gönderdiğiniz mesajı geri almak istiyorsanız Ayarlar- Genel- Erişilebilirlik- Geri Almak için Salla özelliğini aktif ederek mesajlar kısmından telefonunuzu sallayarak o mesajı geri almış olacaksınız.
  • Elleri küçük olan iphone kullanıcıları için çok fayda sağlayacağını düşündüğüm özellikte klavye kullanırken klavyeyi sağ veya sol olmak üzere küçültebilirsiniz. Bunun için Ayarlar- Genel- Klavye- Tek Elle Klavye- Sağ veya Sol seçeneklerinden birini seçmeniz yeterli olacaktır.

Iphone Gizli Özellikler

Youtuber olmak isteyen iphone kullanıcıları içinde ekran kaydı özelliği ile akıllı telefonda yapmış olduğunuz her işlemi kayıt altına alarak youtube üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Bunun için Ayarlar- Denetim Merkezi– Denetimleri Özelleştir- Ekran Kaydını eklemeniz ile birlikte denetim merkezinden ekran kaydını başlatabilirsiniz.

iphone bilinmeyen özellikleri

  • Çocukları iphone kullanan aile bireyleri içinde ios 12 güncellemesiyle beraber gelen iphone ekran süresi özelliği ile birlikte ekran süresi parolası koyarak çocuğunuzun belirli süreler için telefon kullanımına izin verebilirsiniz. Bunun için Ayarlar- Ekran Süresi- Bu Çocuğumun Iphone’u –Atıl süreyi ayarlayarak belirli saat dilimlerinde çocuğunuz akilli telefonu kullanmasına izin verebilirsiniz.
  • Düşük Güç Modu sayesinde iphone telefonunuzun pil ömrünü uzatabilirsiniz. Yapmanız gereken Ayarlar – Pil – Düşük Güç Modu özelliğini aktif edin.
  • Hesap Makinesini aktif kullanan kişiler içinde hesap makinesini açtıktan sonra ekranı ters döndürerek çok kullanışlı hale getirebillirsiniz.

Iphone bilinmeyen özellikleri hakkında sizin de bildiğiniz şeyler varsa yorum yaparak diğer okuyucularda faydalanabilirler.

Okan Yüklet

Merhaba ben Okan Yüklet Teknoyuklet sitesinin kurucusuyum. Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorun ve öneriler hakkında yazılar yazmaktayım. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.