Iphone 6 Ios 12 Güncellemesi | Iphone 6 Yazılım Güncellemesi

Teknoyuklet sitesinin bu yazıda ki konu başlığı olarak iphone 6 ios 12 güncellemesini inceleyeceğiz. Apple tarafından üretilen iphone 6 günümüzde birçok kullanıcı tarafından halen kullanılmaktadır. Bilindiği üzere Apple ios 12 güncellemesini 17 eylül de tüm apple kullanıcılarına yeni telefonlarıyla birlikte duyurmuştu. Sorunlu ios 11 güncellemesinden sonra iphone 6 ios 12 güncellemesi birçok yönden iyileştirilme yaptığını söyleyebilirim. Dilerseniz vakit kaybetmeden ios 12 güncellemesinin iphone 6 üzerindeki avantajları ve dezavantajlarını inceleyelim.

Iphone 6 Ios 12 Güncellemesi

Evet halen iphone kullanıp ios 12 yazılımını güncellemeyen kişiler varsa iki farklı yoldan yazılımı yükleyebilirler. Bunlardan biri Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemesi üzerinden yapabilirsiniz. Diğer yöntem ise itunes uygulaması üzerinden yükleyebilirsiniz.

Ios 12 ile Gelen Yenilikler

Bilindiği üzere ios 12 güncellemesini alan cihazlar iPhone Xs, iPone Xs Max, iPhone Xr, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s.
iPad: 12.9 inç iPad Pro (birinci ve ikinci nesil), 9.7 inç iPad Pro, iPad (beşinci ve altıncı nesil), iPad Air 2, iPad Air, iPad Mini 4, iPad Mini 3, iPad Mini 2.
Ios 12 ile gelen göze çarpan en büyük yenilikler gelişmiş rahatsız etme modu, yıllarca samsung akıllı telefonlarda olan bildirimleri gruplama özelliği, ARKit 2.0, yeni Animojiler, Siri kısayolları ve grup FaceTime özelliği dikkat çekiyor.

iphone 6 ios 12 güncellemesi

Iphone 6 Ios 12 Avantajları

Iphone 6 ios 12 güncellemesinin avantajlarından ilk olarak ekran süresi diyebilirim. Yani telefon kullanımını özellikle çocuk sahibi kişiler için kişileştiren apple başlangıç ve bitiş saatini ayarlayarak çocuklarınızın telefon kullanımını kontrol altına alabilirsiniz. Bunun için de Ayarlar – Ekran Süresi- Ekran Süresini Açmanız yeterli olacaktır.

  • Iphone 6 pil ömrü ios 11 ‘e göre daha da geliştiren ios 12 güncellemesi düşük pil modu aktif ederek daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Gözlemlediğim kadarıyla düşük pil modu ios 12 güncellemesiyle beraber bir günden fazla akıllı telefonumu kullandığımı söyleyebilirim.
  • Ios 12 yazılım güncellemesiyle gelen bildirimleri gruplama özelliği ard arda gelen uzun bildirimleri kategoriler halinde toplayarak iphone 6’yı daha kullanışlı hale getirmiştir.
  • Diğer bir avantaj ise yazılım güncellemelerini artık otomatik olarak yükleme özelliğidir. Sizi yormadan iphone bir yazılım güncellemesini otomatik olarak indirip yükleyip yüklemeyeceğini size yine soracaktır.
  • Son olarak da iphone 6 ios 12 güncellemesinin avantajı ayarlar bölümünde yapılması gereken bir ayar varsa size kimliğinizin alt kısmında gösteriyor olmasıdır.

Iphone 6 Ios 12 Dezavantajları

Ios 12 güncellemesini çıktığı andan itibaren kullanan biri olarak tek söyleyebileceğim dezavantajı kasma donmanın olmasıdır. Bilindiği üzere her yazılım güncellemesi beraberinde bir takım sorunlarda getirir. Iphone son cihazlara göre iphone 6 ios 12 güncellemesi biraz da olsa kasma ve donma yapacaktır.

Sizin de Iphone 6 Ios 12 güncellemesi içerisinde olmayan yenilikler varsa yorum kısmından diğer okuyuculara söyleyebilirsiniz. Yazıyı paylaşarak veya abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Okan Yüklet

Merhaba ben Okan Yüklet Teknoyuklet sitesinin kurucusuyum. Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorun ve öneriler hakkında yazılar yazmaktayım. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.