Google Chrome Hızlandırma 2018 | Chrome Flags Ayarları

Google chrome akıllı telefonların ve bilgisayarların vazgeçilmez uygulaması haline gelmiştir. Bu yazımda sizlerle Google chrome hızlandırma yollarını detaylı bir şekilde anlatacağım.

Öncelikle uygulamayı kullanan kişilerin sıklıkla karşılaştığı sorunları maddeler halinde sıralamak istiyorum;

 • chrome ağır çalışıyor
 • chrome kasıyor
 • chrome neden yavaş
 • chrome sayfalar geç açılıyor gibi listeyi uzatabiliriz.

Google Chrome Hızlandırma

Bu yazımda bulabileceğiniz soruların cevapları da şu şekilde sıralayabiliriz;

 • chrome reklam engelleme uzantısı
 • chrome nasıl hızlandırılır
 • chrome eklenti ayarları
 • chrome flags ayarları nasıl yapılır?
 • chrome donanımsal hızlandırma nasıl yapılır?
 • chrome açılış hızlandırma nasıl yapılır?

 

chrome

Evet chrome tarayıcısını hızlandırmak için sorunları ve soruların cevaplarını verdiğimize göre direkt olarak chrome ayarlarına geçebiliriz.

Chrome flags ayarları

Chrome tarayıcısını hızlandırmak için en çok kullanılan yöntemlerden biri olan chrome flagsları chrome uygulamasını yükledikten sonra ayarlar kısmında bulunmayan ayarlardır. Chrome flags ayarları için öncelikle yeni bir sekme ile birlikte birazdan vereceğim url leri etkinleştirerek yapabilirsiniz.

 • Google chrome uygulamasında yüklediğiniz ama kullanmadığınız chrome uzantılarını kaldırarak hızlandırma işlemlerinden birini yapmış olacaksınız. Bunun için yeni bir pencere ile birlikte chrome://extensions yazarak kullanmadığınız uzantıları kaldırın.
 • Chrome eklentilerini kaldırmak için yine yeni bir pencereye chrome://plugins yazarak eklentileri kaldırabilirsiniz.

Chrome Web Uygulamalarını Devre Dışı Bırakma

Google tarafından sunulan web uygulamalarını devre dışı bırakma için yeni bir pencereye chrome://apps yazarak kaldırabilirsiniz.

Deneysel tuval özelliklerini aktifleştirme

Deneysel tuval biraz riskli olsa da isteyenler yapsın. Bu özelliği chrome için aktifleştirmenin yolu pencere ile birlikte chrome://flags/#enable-experimental-canvas-features yazarak kolayca aktifleştirebilirsiniz.

Chrome sekmelerini ve pencelerini hızlı kapatma

Chrome tarayıcısını hızlandırmak için en iyi yollardan biri de sekmeleri ve pencereleri daha hızlı kapatmaktır. Bunun için yeni bir pencereye chrome://flags/#enable-fast-unload yazarak etkinleştirebilirsiniz.

Kafes parçacığı sayısını arttırma

Kafes parçacığı sayısını artırarak chrome için daha hızlı çalışabilir. Bu özellik için yeni sekmede chrome://flags/#num-raster-threads yazarak aratınız. İdeal olan en az 4 en fazla 6 arasıdır. 6 ve daha fazlası yavaşlamaya neden olabilir.

Http için basit önbellekleme

Chrome için en iyi yöntemlerden biri de http için basit önbellekme yapmaktır. Basit önbellekleme yapmak için yeni sekmede chrome://flags/#enable-simple-cache-backend aratarak etkinleştirebilirsiniz.

Brotli Özelliğini Aktif Etme

Google chrome hızlandırma için bir özellik de budur. Bunun için chrome://flags/#enable-brotli yazarak etkinleştirmelisiniz.

Sayfaları Daha Hızlı Yüklenmesi

Chrome kullanırken sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini istiyorsanız
Ayarlar- Gelişmiş Ayarlar- Gizlilik ve Güvenlik- Sayfaları daha hızlı yüklemek için bir tahmin hizmeti kullan sekmesini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

 

google chrome pencereler

En Iyi Chrome Reklam Engelleme Uzantısı

Google chrome kullanırken gereksiz reklamları canınızı sıkıyorsa size önerebileceğim ve kendimde kullandığım google uzantılar da yer alan Adblock Plus uzantısıdır. Uzantıyı Google chrome’a eklemek için bir link üzerinden ulaşabilirsiniz.
Google chrome hızlandırma yolları için uygulayabileceğiniz yolları sizler için derlemiş olduk. Yazımı beğendiyseniz abone olabilirsiniz.

Okan Yüklet

Merhaba ben Okan Yüklet Teknoyuklet sitesinin kurucusuyum. Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorun ve öneriler hakkında yazılar yazmaktayım. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.