Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır? | Instagram 2018

Popüler sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok beğenilen ve tercih edilen paylaşım uygulaması olan instagram da test aşamasında duyurduğu instagram son görülme özelliği son güncellemeyle birlikte tüm cihazlarda kademeli olarak gelmiştir.

Instagram Son Görülme Ne İşimize Yarar?

instagram son görülme özelliği
Instagram yaptığı son güncelleme ile takip ettiğiniz çok kişi ya da herhangi birinin ve facebook da olduğu gibi ne zaman aktif olduğunu DM (Direk Mesajlar) kısmında son güncellemeyle birlikte saniyeler için de görebiliyorsunuz. Bir çok kişiyi mutlu eden bu özelliği, sosyal medya üzerinde tepkilerde gelmeye başladı. Bu son görülme çok kişiyi hangi zaman da çevrimiçi olduğunu ve ona göre mesaj atmanızı sağlayacak bir özelliktir.

Peki Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Artık Instagramda çoğu insan bu özelliği sevse de bir kısım da en son yani instagram son görülme özelliğini kullanmak istememektedir. Bunun için instagram son görülme özelliğini kapatmak isteyebilirsiniz.
İnstagram son görülme özelliği nasıl kapatacağınızı öğrenmek için şu adımları izlemelisiniz;

1) Instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın.
2) Daha sonra Profil sayfasına gelip dişli çarka benzeyen Ayarlar kısmını tıklayın.
3) En altlarda bulunan bildirimler için titret seçeneğinin altında Hareket Durumunu Göster seçeneğini kapatın.

son görülme

4) Böylelikle direk mesajlar kısmında sizi takip eden pek çok insanı artık sizin ne zaman aktif olduğunuzu göremeyecektir.
Unutmayın ki instagram son görülme özelliği kapattığınız için siz de pek çok kişiyi çevrimiçi olduğunu bir daha göremeyeceksiniz.
Instagram son görülme özelliği kapatabilmek için yapmanız gereken tüm işlem yalnızca bu kadar. Bu kapatma işleminin ardından artık son görülme özelliği pasif duruma çekmiş oluyorsunuz. Eğer ki, tekrar son görülme özelliği aktif hale çevirmek isterseniz, aynı işlemleri yaparak ”Hareket Durumunu Göster” seçeneğini aktif yapabilirsiniz.

Ayrıca son çıkan haberlere göre de Instagram’ın son güncellemesiyle birlikte dahil edeceği diğer özellikler arasında; Çevrimiçi raporlar, Instagram’ın sadece metin öyküleri ve ekran görüntüleri için uyarılar gibi diğer özellikleri test ettiğini de öne sürüldü.

Peki, sizler mesaj kutusuna gelen bu yeni instagram son görülme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır? | Instagram 2018
5 (100%) 17 Oy

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Hesap Silme 2018 | Instagram Hesabı Nasıl Silinir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

oknyklt

Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorunların çözümlerini siz değerli okuyucularıma araştırıp sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yorumlarınız gün içerisinde mutlaka geri dönüş yapılmaktadır. Oy vermeniz daha fazla okuyucuya ulaşmayı olanak sağladığı için Teknoyuklet ailesi olarak oy vermenizi rica ediyorum...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir