Instagram Hesap Dondurma 2018 | Instagram Geçici Olarak Kapatma

Instagram Hesap Dondurma 2018 | Instagram Geçici Olarak Kapatma
Makaleyi Faydalı Buldunuz Mu?

Merhaba sevgili teknoyuklet okuyucuları bugün sizlere birçok arkadaşımdan yoğun mesajlar aldığım instagram hesap dondurma ya da ınstagram hesabı kapatma geçici olarak bilgisayar üzerinden nasıl yapılır ile ilgili soruların cevaplarını vereceğim. Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız ancak tamamen silmek istemiyorsanız ınstagram hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Günümüz internet çağında popüler sosyal medya uygulamalarından olan instagram milyonlarca kullanıcısına sahiptir. Bazı zamanlarda instagram hesap kullanıcıları hesaplarını kısa vadeli ve ya uzun vadeli ara vermek ıstıyorum ama instagram hesabındaki fotoğraflar ve videolar kaybolsun istemiyorlar…

instagram geçici kapatma

Bugün bu yazımda instagram hesabı kapatma, instagram hesap dondurma linki, instagram hesap dondurma nasıl yapılır, instagram hesap dondurma linki 2018, instagram hesabı dondurma işlemi nasıl yapılır ile ilgili  sorusuna resimli olarak anlatacağım.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı dondurmak işlemlerinden daha önce resimlerinizi akıllı cihazınıza bir daha kopyalayın. Bunun için en popüler sosyal medya (facebook ve instagram) resimlerinizi ekran görüntüsü alarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Daha sonra ınstagram hesap dondurma işlemi ile ilgili şu adımları izlemelisiniz;

  • Yanda ınstagram hesabınızı dondurma linkine tıklayıp instagram profil düzenleme sayfasına gidin..

instagram hesap dondurma geçici

  • Instagram hesabına kullanıcı adı ve şifre ile hesabınıza giriş yapmanız istenecektir..
  • Karşınıza ‘ınstagram hesabımı neden kapatıyorsun? sorusuna ‘Ara vermek istiyorum‘ cevabı verip şifrenizi girdikten sonra en altta bulunan ‘hesabı geçici olarak kapat’ ikonuna tıklayın ve böylelikle ınstagram hesabınıza girişinize kadar hiçbir yerde çıkmayacaktır.
  • Aynı hesap dondurma işlemlerini bilgisayar üzerinden de yapmak ıstıyorum ama daha hızlı dondurma işlemi için mobil daha uygundur.

Instagram dondurma işlemi bu kadar olmakla beraber instagram dondurma ios ve instagram hesap dondurma işlemi android herhangi bir arkadaşınız instagram hesap kullanıcı aramalarında veya daha önce beğendiğiniz bir fotoğrafta sizi göremeyecektir.

Instagram da olduğunuz fotoğraflar kısmı da tekrar instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıncaya kadar görünmeyecektir.

Instagram hesap dondurduktan sonra ayrıca daha sonra diğer instagram ikili hesap ile ilgili bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum…

  • Paylaştığınız sosyal medyanın fotoğrafı ya da videolarını Google görsel aramalarında çıkmamasını istiyorsan Gizli Hesap sekmesini etkinleştirin…
  • Hesap çalınmalarından kendi hesabınızı bir kullanici olarak korumak için lütfen İki Faktörlü Kimlik Doğrulama hesabınıza giriş sekmesini etkinleştirin…
  • Önemli fotoğraflarınızda gizli kalmasını veya sadece arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız gizli bir hesap ek olarak fotoğraf paylaşırken konum etiketini kullanmayınız…
  • Instagram uygulamasının yaklaşık olarak her hafta güncellemesinden sonra giriş bilgilerini kaydetme özelliği geldi. Bunun için bir kullanici olarak instagram hesap çalınmalarından korunma yollarından biri olan bu özelliği kullanmayınız..

Instagram hesap dondurma yazımı beğendiyseniz lütfen oy verin ayrıca diğer yazılarımı da göz atabilirsiniz…

Diğer Yazılar kategorisine gitmek için tıkla

Instagram kategorisine gitmek için tıkla

Bir önceki yazımız olan Google Resim Kaldırma 2018 | Başka Bir Görseli Kaldırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

oknyklt

Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorunların çözümlerini siz değerli okuyucularıma araştırıp sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yorumlarınız gün içerisinde mutlaka geri dönüş yapılmaktadır. Oy vermeniz daha fazla okuyucuya ulaşmayı olanak sağladığı için Teknoyuklet ailesi olarak oy vermenizi rica ediyorum...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir