Ingilizce Öğrenmenin En İyi Yolu 2018 | KOKO Tekniğini Biliyor Musun?

Ingilizce Öğrenmenin En İyi Yolu 2018 | KOKO Tekniğini Biliyor Musun?
4.9 (98.67%) 15 Oy

Merhaba sevgili teknoyuklet okuyucuları bu yazımda sizlerle ingilizce öğrenmenin aslında o kadar zor olmadığını ya da herhangi bir dil öğrenirken yaptığınız hataları dile getirmek daha fazlası ise ingilizce öğrenirken kullanacağız en iyi yolu anlatacağım…

Ingilizce Öğrenmek İster Misin?

Gelişen teknoloji çağında eskiye nazaran imkanlarımızın daha fazla çoğaldığı yadsınamaz bir gerçektir.

ingilizce öğrenirken  teknolojiyi ne kadar doğru kullanırsanız dil gelişimi için en iyi etken olacaktır.
Bu teknolojilerin en başında kullandığınız akıllı telefonlar ve bilgisayardır. Her 5 yetişkin insanın 3 nün evinde internet vardır. ingilizce öğrenmenin faydasını bir nebze de olsa hissettiğim bu internet ortamı sizlere fayda sağlayacaktır.

Dil Öğrenirken Yapılan Hatalar

Sevgili okuyucularım bu başlık altında hemen hemen her insanın bir ana dili öğrenmek için yaptığı hataları ve bu hatalardan kurtulmanız için yapmanız gerekenleri söyleyeceğim..

ingilizce öğrenmenin en iyi yolu

1) Motivasyon Eksikliği

Herhangi bir dili öğrenirken yaptığınız hataların en büyüğü kendi içinizde içten içe motivasyonuzu kaybetmenizdir. Bunun en güzel nedeni ise çevrenizdeki herhangi birinin size dil öğrenmekle alakalı söylediği sözlerdir. Eğer ingilizce öğrenmek istiyorsanız kulağınızı eleştirilere kapatmalısınız ya da söyleseler bile aldırış etmeyeceksiniz.

 

2) Kelime Ezberleme

İngilizce öğrenirken yaptığımız bir hatada bazı temelleri bilmeden binlerce kelimenin anlamlarını öğrenmeye çalışmaktır. Hepimiz kendi içimizde “Her gün 5 kelime ezberleyeceğim” cümlesini kurmuşuzdur. Bu yöntem ilk başlarda en iyi yol olduğunu düşünebiliriz. Ancak zamanla ingilizce kelimeleri cümle içinde kullanmadığımız için unutuyoruz ve bu ezberlemeyi bırakıyoruz. Bunun için yapmanız gereken iyi şekilde temelden dili öğrenip dünyanın dört bir yanından internet ortamında yabancı kişilerle (online ingilizce) ya da varsa yakın arkadaşlarınızla ne kadar kötü de olsa konuşmaya çalışmalısınız.ingilizce öğrenme

3) Eleştiriler

Herhangi biri ile dil öğrenirken yapılan hatalardan biri çevremizdeki kişilerin yaptığı kötü eleştiriye daha fazla odaklanıp kendi özgüvenimizi kaybetmektir. İngilizce öğrenmek sabır isteyen bir iştir. Bunun için her ne olursa olsun bir arkadaşınız ile dil öğrenirken kendinizi öğrenmek için zorlamalısınız. İlk başlarda kelime telaffuzun çok kötü olabilir burada önemli olan tek şey sizin dil öğrenme isteğinizdir.

Koko Tekniği

ingilizce öğrenmek veya herhangi bir dili öğrenmenin en etkili yolu olan Koko tekniğini çoğunuz ilk defa duymuştur. Koko tekniği eminim sizlerin ingilizce öğrenirken çok fayda sağlayacağını düşündüğüm benimde fayda gördüğüm bir tekniktir. Koko’nun açılımı ise Korkusuzca Konuş’dan gelmektedir. Bu tekniği kullanmak için yapmanız gereken ilk şey ön yargılarınızı diğer tabiriyle tabularınızı yıkmalısınız. Bunlara örnek verecek olursak “Ben yapamam”, “Ben de yetenek yok”, “Dil öğrensem bile akıcı bir şekilde konuşamam” vb. cümleleri daha da yazılabilir.

koko tekniği
Eğer cidden dil öğrenmek ve bu dili etkin bir şekilde konuşmak istiyorsanız kendinize güvenmelisiniz. Arkadaş çevrenizde dil öğrenmek isteyen kişi varsa kendi aranızda sadece öğreneceğiniz dili konuşmaya çalışın. Diğer bir yol ise internet ortamında (online ingilizce) dünyanın dört bir yanından yabancı kişilerle arkadaşlık kurup konuşmaya çalışın. Bu yazımı çok beğendiğim bir sözü sizlerle paylaşarak sonlandırmak istiyorum…

“Limiti koyan zihindir. Zihin bir şeyi yapabileceğini kestirebildiği kadar başarılı olur. Yüzde 100 inandığın sürece her şeyi yapabilirsin.”

-ARNOLD SCHWARZENEGGER-

Bir önceki yazımız olan Google Resim Kaldırma 2018 | Başka Bir Görseli Kaldırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

oknyklt

Aktif olarak eğitim hayatıma devam ederken bir yandan da hobi olarak teknolojiye dair güncel sorunların çözümlerini siz değerli okuyucularıma araştırıp sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yorumlarınız gün içerisinde mutlaka geri dönüş yapılmaktadır. Oy vermeniz daha fazla okuyucuya ulaşmayı olanak sağladığı için Teknoyuklet ailesi olarak oy vermenizi rica ediyorum...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir